Projektist

John Welsfordi Fafnir1952. aastal purjetas prantslane Dr. Alain Bombard  zodiac-tüüpi kummipaadiga “L’Heretique” üle Atlandi ookeani. Sööki Bombard endaga kaasa ei võtnud, tema sooviks oli näidata, et säärane reis on vaid mereandide najal võimalik. Mehe kirjutatud Maailm ja mõnda sarja raamat pani mõtlema, et võiks isegi veteavarusi avastama asuda. Tekkis unistus. Unistusest sai idee. Ideest sai lõpuks reaalsus. Nii hakkasid kaks Tartu füüsikatudengit purjekat ehitama.

Purjekas valmib Uus-Meremaa, vähemasti internetiavarustes tuntuima,  väikelaevameistri John Welsfordi jooniste järgi. Vineerist ja klaasplastist aluse pikkus on vaid napilt üle nelja meetri. Tegemist on pähklikoorega, mis meid loodetavasti esialgu näiteks Ruhnuni viib, aga siis juba ka üle Balti mere.

Alustamine on alati raske.  Ettevalmistustöödele kulus mitmeid pikki kuid. Hindade tagaajamine, inimestega rääkimine, materjalide katsumine ja nuusutamine. Mis veelgi enam, sobiliku koha leidmine. Kõik see võttis oma aja.  Meie eesmärk on näidata, et tahe ja püsivus on pool võitu. Jagame oma kogemusi algajate laevaehitajatena ja üritame näidata, et unistamine ei ole mõttetu tegevus.

Erilised tänusõnad;
Raivo Luik
Victor Mikhalev
Eero Ränik
Ülle Püttsepp
James Jenkins
Ove Kalde
Üllar Põvvat
Juhani Püttsepp
Marten Madissoo
Tehnikaüliõpilaste selts
John Welsford
Artur Pata
Johan Alexander Petti
ShantyboatLiving.com
Tartu Estonia Freecycle(TM)
Evelyn Bernard

Ehitajateks on kaks füüsikatudengit Joosep Pata ja Uku Püttsepp.

Aita purjekas merele! Meie arvelduskonto on Swedbankis 221050933870, saajaks Uku Püttsepp. Märksõnaks “Purjekafondi toetus”. Aitäh! Lisame annetaja nime siia lehele.

 

1 Response to Projektist

 1. Tere.

  Tore, et olete merest ja purjedest unistamas.
  Tulge meiega ookeaniregatile 2012,
  või meie abiga suurele purjelaevale Gulden Leeuw merd avastama.

  Edu
  Lisainfo meie facebook vahendusel

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.